Kuvaus
Horzen ja Uvexin ainutlaatuinen yhteistyö!
Uvex exxential II vie turvallisuuden ja käyttömukavuuden standardit uudelle tasolle. Kauniilla tähtipainatuksella somistettu kypärä vakuuttaa tinkimättömällä turvallisuudellaan ja lyömättömällä hinta/suorituskykysuhteellaan.
Uvex-tuotteiden kehittäjät ja suunnittelijat ovat käyttäneet kaikkea tietotaitoaan tämän ratsastuskypärän jatkokehitykseen.
He ovat luoneet uuden uvex exxential II-kypärän: erittäin kevyen, innovatiivisesti muotoillun ratsastuskypärän, joka vastaa ergonomisesti täydellisesti ratsastajan tarpeita.
Yksi esimerkki kypärän turvallisuuteen liittyvistä innovaatioista on kypärän takaosan pidennetty ulkokuori.
Se maksimoi myös ratsastajan takaraivon suojan.
Niin kutsuttu poninhäntäaukko varmistaa kypärän miellyttävän istuvuuden.
Uvex exxential II on erinomaisen miellyttävä ja suojaa paremmin kuin koskaan ennen.
Sen muotoonvalettu rakenne tekee siitä erittäin kevyen ja samanaikaisesti maksimaalisen turvallisen.
Parannettu ilmanvaihto pitää huolen, että pää pysyy viileänä.
Miellyttävä uvex Monomatic-kiinnitys, jossa on FAS-hihnat ja IAS 3D-koonsäätö, varmistaa, että kypärän voi säätää ratsastajan pään muotoon sopivaksi millimetrin tarkkuudella.
Kuten kaikki uvex-kypärät, myös uvex exxential II täyttää aina voimassa olevat turvallisuusstandardit ja muut turvallisuusmääräykset.
Tuote numero: 332662