Zilcon suitset matkaratsastukseen on valmistettu punotusta nauhasta, joka on pinnoitettu polymeerilla. Sen ansiosta tuotteet on helppo puhdistaa, ne ovat kestäviä, hyvännäköisiä ja niiden joustavuus säilyy eri lämpötiloissa. Marathon suitset ovat perinteinen riimun ja suitsien yhdistelmä, joissa on säädettävä leuka- ja turpahihna. Poskihihnoissa on pikalukot, joiden avulla suitset muuntuvat helposti riimuksi. Zilcon Arab-koko on suunniteltu arabianhevosta muistuttaville hevosille, mutta suitsien säätömahdollisuuksien myötä suitset sopivat myös jonkin verran isommille hevosille. Full-kokoiset Marathon suitset voi säätää Extra Full-kokoon. Tässä parannetussa mallissa on miellyttävät toppaukset niska- ja turpahihnoissa ja kaikki metalliosat ovat ruostumatonta terästä.
Tuote numero: 11820
Tuotetta ei ole tällä hetkellä varastossamme, joten tilaamme sitä yhteistyökumppaneiltamme. Tarkistathan arvioidun toimitusajan kassalla. Huomioithan, että Horze ei lähetä eri brändien tuotteita erillisinä toimituksina, joten tilatessasi tuotteen, jonka toimitusaika on tavallista pidempi, koko tilauksesi toimitusaika viivästyy. Toimitamme tilauksen vasta sitten, kun olemme saaneet kaikki tilaukseen sisältyvät tuotteet yhteistyökumppaneiltamme.
Lue lisää toimitusmaksuista ja toimitusajoista..
Toimintaperiaatteemme on yksinkertainen. Jos et ole 100 % tyytyväinen tuotteeseemme syystä tai toisesta, palauta se! Me otamme palautukset hyvillä mielin vastaan 65:n vuorokauden kuluessa myyntipäivästä ja annamme sinulle täyden hyvityksen. Ja kyllä, me maksamme myös toimituskulut. Ainoat vaatimuksemme ovat, että tuotetta ei ole käytetty ja että se on samassa kunnossa kuin olet sen saanut, alkuperäisessä laatikossaan/pakkauksessaan.
Lue lisää palautuskäytännöistämme.
Kerro meille mielipiteesi tästä tuotteesta
Lue arvosteluja: