« Takaisin / Ratsastaja / Miesten ratsastusvaatteet / Miesten ratsastushousut / Ratsastushousut polvipaikoilla

Horse Pilot X-Design miesten ratsastushousut

199,00 €
Hinnat sisältävät alv:n Ei sis. toimituskuluja
Våri: Black
Black Horse Pilot X-Design miesten ratsastushousut
Hunter Horse Pilot X-Design miesten ratsastushousut
Brown Horse Pilot X-Design miesten ratsastushousut
Grey Horse Pilot X-Design miesten ratsastushousut
White Horse Pilot X-Design miesten ratsastushousut

SUMMERSALE on täällä – ja sovelluksessa säästät lisäksi 15 % Horze- ja B Vertigo -tuotteista!

Lataa nyt

Horze logo
Toimitus by Horze
KERÄÄ 199 PISTETTÄ tällä esineellä kuin Horze Clubin jäsenenä.
Ilmainen toimitus alkaen 99€
 30 päivän palautusoikeus

Kuvaus

X-Design on monikäyttöinen, kestävä ja hengittävä ratsastushousu, joka istuu kuin toinen iho. Anatominen leikkaus myötäilee liikkeitäsi joka askeleella.

Ratsastushousujen uusi aikakausi. X-Design-housujen suunnittelussa Horse Pilot haki inspiraatiota ratsastusmaailman ulkopuolelta – uima-, pyöräily- ja juoksutekstiilien innovaatioista. Kuuden vuoden kehitystyön ja ammattilaisten sekä harrastajien palautteen pohjalta syntyi housumalli, joka eroaa kaikista edeltäjistään: kestävämpi, mukavampi ja hengittävämpi. Anatomisen muotoilun ja kaksisuuntaisen joustavuuden ansiosta X-Design istuu kuin toinen iho ilman liikerajoitteita. Pohkeiden kompressioalue auttaa ehkäisemään väsymystä pitkillä treeneillä. Tekninen materiaali on kulutusta kestävä, mukava ja tarjoaa luotettavan UV-suojan.

Tuoteominaisuudet:

  • Sensitive® Fit -materiaali
  • Kestävä, antibakteerinen kaksisuuntainen jousto
  • Oeko-Tex-sertifioitu
  • Esimuotoiltu, anatominen leikkaus
  • Saumaton rakenne satulan alueella
  • YKK-vetoketju lukitustoiminnolla
  • Kestävät vaakasuuntaiset grip-elementit

Teknisiä lisätietoja:

Materiaali: 71 % polyesteriä, 29 % elastaania Paino: 560 g koossa M

Pesuohjeet:

Konepesu samanväristen vaatteiden kanssa synteettisellä ohjelmalla 30 °C:ssa ilman huuhteluainetta. Linkous enintään 600 kierrosta/min. Sulje kaikki vetoketjut ennen pesua. Älä liota, älä kemiallisesti pese. Helppohoitoisen materiaalin ansiosta housut voi kuivata ilmakuivauksella. Pidempään käyttöikään suositellaan Horse Pilotin erikoispesunestettä teknisille tekstiileille.

Tuote numero: 515X0

Våri: