« Takaisin / Hevonen / Satulahuovat / Estesatulahuovat & yleissatulahuovat

LeMieux Crystal Suede Close Contact estesatulahuopa

Alk. 74,96 €
OVH: 99,95 €
Hinnat sisältävät alv:n Ei sis. toimituskuluja
70€: -5% EXTRAA & -20% alennus Horze- ja B Vertigo -tuotteista
Kopioi koodi: FINALCALL
Saat 20% alennusta merkeiltä Horze- ja B Vertigo ja 5% lähes kaikista muista tuotemerkeistä, kun tilauksen arvo on yli 70€. Ei voida yhdistää muihin kuponkeihin. Jos palautat yhden tai useamman tuotteen, hyvitämme tavaran suhteellisesti alennetun arvon. Ei koske pois suljettuja tuotteita (tiedot tuotesivuilla). Voimassa 29.05.2025 saakka, mukaan lukien.
Våri: White
White LeMieux Crystal Suede Close Contact estesatulahuopa
Navy LeMieux Crystal Suede Close Contact estesatulahuopa
Black LeMieux Crystal Suede Close Contact estesatulahuopa
Brown LeMieux Crystal Suede Close Contact estesatulahuopa
Burgundy LeMieux Crystal Suede Close Contact estesatulahuopa

JATKUVASTI korkeammat alennukset SOVELLUKSESSA!

Lataa nyt

Horze logo
Toimitus by Horze
KERÄÄ PISTETTÄ tällä esineellä kuin Horze Clubin jäsenenä.
Ilmainen toimitus alkaen 99€
 30 päivän palautusoikeus

Kuvaus

Crystal Suede Close Contact satulahuovassa on ylellisen pehmeä mokkapinta ja uusi hienostunut tikkauskuvio, jotka tarjoavat upean ja ammattimaisen tyylin satulallesi. Erityisen ilmeen luomiseksi LeMieux viimeisteli tämän satulahuovan ihastuttavilla kimaltelevilla ja punotuilla yksityiskohdilla, jotka luovat upean ja erottuvan tyylin. Tämä satulahuopa on muotoiltu istumaan ainutlaatuisella tavalla ja turvallisesti estesatulan alle niin kilpailuissa kuin tallilla treenatessa. Siinä on myös lämpötilaa säätelevä bambuvuori, joka siirtää hien ja kosteuden pois hevosen iholta ja säilyttää olon miellyttävänä kaikenlaisessa säässä. Bambun toinen etu on, että se minimoi kitkan, mikä tekee tästä huovasta erinomaisen herkkäihoisille hevosille. Äärimmäisen pehmeä vuori, satulavyön alueen PU-vahvistus sekä korkea säkätila optimoivat tämän satulahuovan mukavuuden. Lisäksi satulavyön lenkeissä on sisälenkit, joiden avulla satulavyön istuvuutta voi säätää tarkasti. Luo upea kokonaisuus käyttämällä yhdessä Crystal korvahupun kanssa.

Teknisiä lisätietoja:

Mokkamateriaali: 100 % polyesteriä, bambukangas: 60 % viskoosia, 40 % polyesteriä, vanutoppaus: 100 % polyesteriä, PU-vaahto: 100 % polyuretaanivaahtoa, non-woven-materiaali: 100 % polyesteriä, nauha: 100 % polyesteriä, punokset: 60 % puuvillaa, 40 % silkkiä, kangasmerkit: 100 % polyesteriä, lanka: 100 % polyesteriä ja 100 % nailonia

Pesuohjeet:

Konepesu normaalilla ohjelmalla 30 asteessa. Suositellaan pestäväksi pesupussissa. Venytä muotoonsa kosteana muodon säilyttämiseksi kuivauksen aikana. Silitys matalalla lämmöllä. Sulje kaikki tarrat huolellisesti ennen pesua. Ilmakuivaus, ei rumpukuivausta.

Tuote numero: 50638

Våri: